توصیه‌های مهم قبل از زالو درمانی

۱ – تمام آداب حجامت و فصد (زمان، مکان، رژیم غذایی قبل و بعد) درباره زالو درمانی هم صادق است.

۲ – قرص وارفارین و آسپرین، دی پیریدامول، اسویکس، کلوپیدگرل و قرص‌های مسکن حداقل از یک روز قبل از زالو درمانی باید قطع شود.

۳ – موهای موضع زالو درمانی باید پاکسازی و تراشبده شود.

۴ – قبل از زالو درمانی حداقل  ۱۵ روز از یکی از رژیم‌های پاکسازی آموزش داده شده استفاده شود.

۵ – ۲۴ ساعت قبل از زالو درمانی مقاربت جنسی نداشته باشید.

۶ – موضع زالو درمانی را فقط با آب خالی و صابون‌های غیر معطر قبلا شستشو دهید (از عطر و ادکلن و شوینده‌های معطر استفاده نکنید)

۷ – پس از زالو درمانی، موضع زالو اغلب اوقات خون‌ریزی دارد و برای پیشگیری و سایر مشکلات، برنامه کاری، سفر و مهمانی پس از زالو درمانی نداشته باشید. لااقل ۸ ساعت پس از آن در استراحت و آرامش به سر ببرید.

۸ – برای زالو درمانی عجله نکنید. ابتدا با داروهای گیاهی خاص، رژیم‌های پاکسازی بدن، بادکش، حجامت و فصد باید خون و کبد پاکسازی شود و سپس زالو درمانی اثر فوق‌العاده‌ای خواهد داشت.

۹ – مصرف غذاهای سرد (لبنیات، تخم مرغ، برنج، مرغ، خیار و کاهو، کیوی، میوه نارس و ترش، ماکارونی، آش جو و آلوچه و …) قبل از زالو درمانی مجاز نیست (حداقل ۸ ساعت)

۱۰ – مصرف رب انار، آب انار و گلاب (۶ واحد آب انار + ۱ واحد گلاب ) مسهل‌ها و منضج‌های گیاهی قبل از زالو درمانی (حداقل یک هفته) بازده زالو درمانی را بسیار ارتقا می‌دهد.

۱۱ – گرسنگی یا پرخوری و بیخوابی و کم خوابی سبب کاهش تاثیر زالو درمانی خواهد شد.

۱۲ – زن‌ها در حاملگی یا عادت ماهیانه نباید زالو درمانی کنند(بویژه زیر قوزک داخلی پا )

۱۳ – قبل و بعد از زالو درمانی استحمام طولانی و گرم، سونا و جکوزی جایز نیست.

۱۴ – زمان زالو درمانی آرامش روحی و عصبی و جسمی لازم است. در صورت داشتن استرس و ترس، اضطراب و هیجان زیاد یا نشاط بیش از حد با پزشک و دستیار مشورت کنید.

۱۵ – اگر قبل و زمان زالو درمانی، تلخی دهان و خشکی دهان دارید؛ اندکی رب انار و رب آلو تناول کنید.

۱۶ – اسهال، ادرار زیاد، تعریق فراوان، استفراغ فراوان قبل از زالو درمانی نباید باشد.

۱۷ – زالو اندازی بهتر است در نیمه دوم ماههای قمری باشد به خصوص روزهای ۱۶ و ۱۷ ماه.

۱۸ – عده‌ای از اطبای طب سنتی برای زالو اندازی محدوده سنی قائل‌اند و قبل از ۲ سالگی و بعد از ۶۰ سالگی زالو اندازی را مجاز نمی دانند. البته بعضی هم به این محدودیت اعتقادی ندارند و زالو اندازی را در صورت نیاز در هر سنی مجاز می دانند.

۱۹ – بهتر است زالو قبل از استفاده مدتی در آب صاف نگهداری شود و روزانه یک الی دو بار آب ظرف را تعویض نمود تا پاکسازی زالو بهتر انجام شود.

۲۰ – زالو نباید مستقیما روی رگ انداخته شود. در مناطقی از پوست که خیلی سرد و رنگ پریده و مشکوک به نظر می آید و یا شدیدا متورم است (ادم) زالو درمانی مناسب نیست.

۲۱ – برای نواحی نازک بدن مثل صورت نباید از زالوی درشت استفاده کرد. زالو ها باید ریز باشند.

۲۲ – در افراد آنمیک (کم خون) باید از زالوهای ریز استفاده کرد.

۲۳ – در یک مرحله نباید از تعداد زیادی زالو استفاده کرد. چون ممکن است سیستم ایمنی بیمار علیه بزاق زالوها واکنش نشان دهد و یا بیمار دچار ضعف شود در صورت نیاز، زالو اندازی به دفعات انجام شود.

۲۴ – برای زالو درمانی بهتر است بیمار بنشیند و در صورت ضعف دراز بکشد و پاهایش را بالا ببرید تا خون به سمت مغز هجوم برد و ضعف از بین رود و تن بیمار خیس عرق می شود که این عرق نشانه از بین رفتن ضعف است و حالا باید به او عسل یا شربت عسل یا گلاب بیدمشک بدهید.

نکته مهم

زالو درمانی در پزشکی جدید و مدرن ترین کلینیک ها و مراکز علمی معتبر جهان جای خود را باز کرده است به طوری که ۱۳هزار مقاله علمی پیرامون زالو درمانی به ثبت رسیده و در اروپا و آمریکا دهها بیماری و هزاران بیمار توسط زالو درمانی نجات یافته اند.

در این زمینه کشور ما که زمانی  بیش ترین تجربه و دانش پیرامون درمان با زالوها را داشته است و مرغوب ترین نژاد زالوها را ما به دنیا معرفی کرده ایم؛ از تمام کشورهای جهان عقب‌تر است!!!

زالوهای مورد مصرف طبی و استریل و یکبار مصرف بوده و قبل از استفاده پزشکی ماهها نگهداری و به شیوه های گوناگون پرورشی اماده مصرف پزشکی می شود (نگران آلودگی و انتقال بیماری توسط زالو ها نباشید).

زالو درمانی در نوزادان و اطفال نیز کابردهای تخصصی و بسیار جالبی دارد. در صورتی که مبتلا به بیماری‌های خونی و انعقادی و خونریزی دهنده هستید؛ حتما قبل از اقدامات درمانی،پزشک را مطلع سازید (بیماری‌هایی نظیر همفیلی،کمبود پلاکت ها و کم خونی و تالاسمی و …). حدود یکصد بیماری توسط زالو درمان می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *