سکنجبین چیست و چه خواص و فوایدی دارد؟ (شربتی که درمان درد هر بی‌درمانی است)

سرکه انگبین یکی از نوشیدنی‌های بسیار قدیمی و سنتی ایران است که علاوه بر گوارا بودن، خواص دارویی بسیاری دارد و از گذشته مورد توجه اطبای سنتی بوده است. 

سکنجبین در واقع همان سرکه انگبین است، که متاسفانه در برخی منابع این دو را جدا از یکدیگر می‌شناسند. برای درک هر چه بهتر این مسئله ابتدا به ریشه و واژه‌شناسی این دو می‌پردازیم.

سکنجبین نوشیدنی فرح بخش و گوارایی است که از مخلوط مقدار مشخصی سرکه و عسل طبیعی به همراه مقداری نعناع یا عرق آن بدست می‌آید.

سکنجبین معرب واژه سیکنگبین یا همان سرکه انگبین است. این واژه دقیقا نمونه‌ای از روش آمیزه‌سازی کلمات در پارسی کهن می‌باشد. اما به مرور زمان به علت گرانی یا در دسترس نبودن عسل طبیعی بجای آن از شکر استفاده می‌کردند؛ از این جهت برخی بین سرکه انگبین سنتی و سکنجبین امروزی تمایز و تفاوت قائل می‌شوند.

در هر حال هرجا سخن از خواص و فواید سکنجبین است و مصرف آن توصیه شده، منظور همان نوشیدنی سرکه انگبین اصیل و سنتی می‌باشد.

علاوه بر اینکه این نوشیدنی یا شربت بسیار گوارا و خوشمزه است، خواص دارویی بسیاری نیز دارد تا حدی که به آن لقب شاه داروی طب سنتی نیز داده‌اند. در باب اهمیت آن بوعلی سینا رساله‌ای به نام السکنجبین با نام کامل «منافع الشراب المسمی سکنجبین» به زبان عربی نوشته است. این رساله در سال ۱۵۴۷ به زبان لاتین نیز ترجمه شده است.

فواید و خواص سکنجبین

برای تقویت معده و کبد، رفع عطش، انسداد عروق، رفع سر درد و گرمی مفید است. افراد گرم مزاج می‌توانند مقداری عرق کاسنی به آن اضافه کنند.

خوردن شربت سکنجبین به همراه شاهتره برای قبل از حجامت توصیه شده است. همچنین این نوشیدنی برای رفع داغی کبد مفید است و به افرادی که با خوردن گرمی‌ها دچار عارضه می‌شوند، بسیار سفارش شده است.

البته افراد سرد مزاج باید کمتر از آن استفاده کنند. از دیگر خواص درمانی آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

♦ کاهش چربی خون

♦ مفید برای کبد و گوارش

♦ مفید در درمان مشکلات گوارشی

♦ درمان نفخ معده

♦ برای درمان آسم گرم نیز مفید است.

♦ پاکسازی کبد چرب

♦ رفع عطش در فصل گرم

♦ اخلاط را در بدن معتدل می کند.

♦ باز کننده عروق و ضد انسداد

عطاری دکتر کاروان مسجدی دو شربت سکنجبین طلایی و سکنجبین طلایی مهزیار دارد که تولید شده با سرکه طبیعی و عاری از هرگونه مواد نگهدارنده شیمیایی و رنگ‌ها به همراه عصاره گیاهان دارویی هستند.

شربت سکنجبین طلایی به دلیل ترکیبات گیاهی خاص و فرآوری ویژه، عوارض قندها و شیرینی‌های متدوال را نخواهد داشت. لذا، افراد دیابتی می‌توانند با خاطری آسوده از این سکنجبین میل کنند. همچنین در مصرف معمول، تاثیری در بالا بردن هموگلوبین گلوکوزیه نخواهد داشت.

سکنجبین طلایی مهزیار مصفای مجرای خون، مفرج موثر در تخلیه صفرای کبدی و بهبود متابولیسم سلول‌های کبدی است. این دو شربت را می‌توانید از بخش فروشگاه به طور آنلاین خریداری و درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *