۱۷ توصیه مهم برای اصلاح شیوه غذا خوردن

بسیاری از بیماری‌ها ریشه در سبک زندگی و شیوه غذا خوردن ما دارند. اصلاح شیوه تغذیه و غذا می‌تواند منشا درمان بیماری‌ها و تضمین سلامتی باشد. در طب سنتی و اسلامی روی سبک زندگی سالم و شیو غذا خوردن درست تاکید زیادی شده است.

برخی نکات توصیه شده در دین اسلام و طب سنتی برای خوردن غذا:

۱) شروع غذا با بسمالله و خاتمه آن با الحمدلله باشد.  

۲) تا گرسنه نشده اید غذا نخورید و قبل از اینکه کاملا سیر شوید دست از غذا بکشید. 

۳ ) بهترین شیوه غذا خوردن دو نوبت صبح و غروب است. در این صورت کبد فرصت کافی برای هضم و جذب غذا دارد.

۴ ) در ابتدا و آخر هر غذا کمی نمک میل کنید. این کار باعث ضد عفونی شدن فضای دهان و گلو شده و ترشح شیره های گوارشی را تحریک کرده و هضم غذا بهتر صورت می‌گیرد.

۵) در صورت مصرف سالاد از ترکیب سبزیجات با طبیعت گرم مانند کلم، هویج، فلفل دلمه‌ای و از ادویه های گرم مثل پونه، آویشن، زیره در تهیه آن استفاده کنید و سالاد را قبل از غذا میل کنید.

۶) به جای گوشت مرغ از گوشت بلدرچین یا بوقلمون استفاده کنید. زیرا مرغ طبیعت سرد داشته و به دلیل نحوه پرورش برای بدن مضر است.

۷) به جای گوشت گاو و گوساله از گوشت گوسفند یا شتر استفاده کنید زیرا گوشت گاو باعث افزایش غلظت خون و تولید خون فاسد در بدن می‌شود.

 ۸) در صورت مصرف ماست آن را همراه مصلحاتی مانند زنیان، زیره، سیاهدانه، موسیر یا پونه استفاده کنید و از مصرف ماست به تنهایی خودداری کنید.

۹) پنیر را همراه گردو، سیاهدانه یا زیره مصرف کنید.

۱۰) دوغ را همراه با پونه و گل سرخ استفاده کنید و از افزودن آب لیمو یا جوهر لیمو به دوغ خودداری کنید.

۱۱) لبنیات را همراه با غذاهای گوشتی مصرف نکنید.

۱۲) در غذاهای روزمره از حبوباتی مثل نخود و لوبیا چیتی  استفاده کنید اغلب افراد به دلیل ترس از ایجاد نفخ از مصرف حبوبات اجتناب می‌کنند که با چند راهکار میتوان از ایجاد مشکلات گوارشی در اثر مصرف حبوبات جلوگیری کرد:

حبوبات را حداقل ۲۴ ساعت قبل از مصرف خیسانده و چند بار آب آنها را عوض کنید.

از پختن حبوبات در زودپز خودداری کرده و آنها را با  شعله ملایم و مدت طولانی بپزید.

از ادویه‌هایی مثل زیره، آویشن، هل باد یا جوز هندی در طبخ غذا استفاده کنید.

۱۳) به جای سس‌های موجود در بازار از ترکیب سرکه طبیعی و روغن زیتون و ادویه میتوان یک سس مفید درست کرد و در کنار غذا میل نمود (مصرف اندکی سرکه طبیعی بعد از غذا باعث پاک شدن اخلاط سوخته از بدن می‌شود) افراد با طبیعت سرد کمتر مصرف کنند.

۱۴) سعی کنید در هر وعده غذایی یک نوع غذا تهیه و میل کنید تا معده بتواند آن را به خوبی هضم وجذب بدن کند. پس از چیدن سفره‌هایی که چندین غذای مختلف روی آن چیده شده باشد خودداری کنید.

۱۵) در طبخ غذا از ادویه‌های مفید مثل زردچوبه، فلفل سیاه، دارچین، آویشن، هل باد، بادیان ختایی، جوز هندی استفاده کنید (افراد با طبیعت گرم کمتر مصرف کنند).

۱۶) از خوردن آب، چای، دوغ همراه غذا یا بلافاصله پس از آن خودداری کنید. خوردن مایعات همراه غذا مانع از هضم کامل غذا می‌شود.

۱۷) از خوردن میوه همراه غذا خودداری کنید، حداقل دو ساعت پس از صرف غذا میوه میل کنید تا معده فرصت کافی برای هضم غذا داشته باشد.  

نویسنده: زهرا کنجدکار، محقق در حوزه تغذیه اسلامی، کارشناس تغذیه و رژیم درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *