بره موم چیست و چه فواید درمانی و غذایی دارد؟

برّه موم ، مادّه ای شبیه موم و از تولیدات زنبور عسل است . حالت آن خمیری شکل و چسبناک با بوی مطبوع که رنگ آن از سبز تا قهوه ای تیره متغیر است.

رنگ و عطر برّه موم در مناطق مختلف متفاوت بوده و خصوصیات آن بستگی به نوع گیاهان موجود در منطقه دارد.

در هوای سرد ، ترد و شکننده و در هوای گرم ، نرم و چسبناک است. نقطۀ ذوب برّه موم (۸۳ ) و نقطۀ ذوب موم خالص ( ۶۳) درجۀ سانتیگراد است.

بنابراین با کمک حرارت این دو را از هم تفکیک می‌کنند. استحکام موم هفت برابر سخت‌تر از برّه موم است. برّه موم در الکل اتیلیک و استون و بنزن حل می شود.

الکل می‌تواند مواد قابل حل آنرا جدا نماید. زنبوران عسل کارگر این مادّه را برای تنگ کردن دهانۀ کندو و جلوگیری از ورود سرما و گرما، گردوخاک و مزاحمین احتمالی تولید می کنند. در عین حال کندو را ضد عفونی کرده و از رشد میکرب ها ممانعت می‌نماید.

ترکیبات برّه موم

این ماده حاوی ۵۰ درصد صمغ یا رزین گیاهی – ۳۰ درصد موم – ۱۰ درصد اسیدهای چرب ضروری – ۵ درصد گرده ی گل – ۵ درصد آن ترکیبات آلی، ویتامینها، عناصر معدنی مانند: نقره – سدیم – جیوه – مس – منگنز – آهن – کلسیم – وانادیم –و سیلیس است.

مقدار و نوع ترکیبات برّه موم به مکان و زمان جمع آوری و روش تولیدات آن بستگی دارد.

مصارف و خواص پزشکی و غیر پزشکی برّه موم

در زمان‌های قدیم از برّه موم برای ساختن شمع، روکشی برای نگه داری وسائل چوبی، مومیایی کردن مردگان، درمان زخم‌ها و جراحت‌ها استفاده شده است.

امروزه به دلیل شناخت خواص بیشمار این ماده در موارد پزشکی از قبیل: آثار ضد باکتریایی، ضد قارچی، ضد انگلی، آنتی اکسیدان، ضد التهابی، ضد پوسیدگی دندان، آسیب‌های عضلانی و آرتروز بکار گرفته می‌شود.

همچنین به عنوان تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن، بهبوددهنده اختلالات دهان و لثه، بی‌حس کننده موضعی، کاهش‌دهنده فشار خون استفاده می‌شود.

آنتی‌اکسیدا‌نها در جذب فلزات مورد نیاز بدن مؤثر بوده و در تعادل یونی بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند‌. همچنین علاوه بر اثرات درمانی در فعال کردن گیرنده‌های سلولی مؤثراند که در بیماری دیابت و غیره فعالتر عمل کند.

نویسنده: زهرا کنجدکار، محقق در حوزه تغذیه اسلامی، کارشناس تغذیه و رژیم درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *